Robot Otomasyon Yazılımı Taysad bütün boyutlarda ki üretici kuruluşlar ve işletmeler bugünün global pazarında rekabet edebilir bir çizgi yakalamak istiyorlar ise, dönemin şartlarına uymalı ve robota dayalı kaynak sistemlerini tercih etmelidirler. Bu tercihi yapmaları gerekmesinin sebebi üreticilerin kaynak kalitesini, verimliliğini arttırmak istemesi esnekliğini arttırmak istemesi ve müşterilerinin oluşan her türlü dinamik ihtiyaçlarını karşılamak için daha kapsamlı olmasıdır. Örneğin robotlar kullanılarak yapılan kaynak ele alındığında, bu sistem, kullanılan kaynak telinin 1.5 katı kadar tekrarlanabilir özellikte kaynak kalitesinde parçalar bulundurur.

Robot Otomasyon Yazılımı Taysad parçalar bu aralıklar da tekrarlanabilir değil ise dokunma sensörü veya ark sensörü gerekmektedir. Ark sensörü yardımı ile tam zamanlı kaynak çizgisini takip ederken çalışılan ürünün üretiminde oluşan hata, ısıl gerilme ve benzeri durumlara bağlı olarak meydana gelebilecek olan sapmaları düzeltmek mümkündür. Dokunma sensörü doğru kullanıldığında ise kaynak başlama noktası ve bitiş noktası en iyi şekilde bulunabilir. Her işletme için en önemli olan önce robot sistemini doğru seçmektir. Bu seçim sırasında piyasa da ki en iyi ve sürekli kendini geliştirmekte olan firmamızla da mutlaka görüşmelisiniz. Robot sistemi seçiminde diğer bir önemli öncelik de doğru kaynak prosesini ve en uygun uygulama ekipmanını seçmektir.

Robot Otomasyon Yazılımı Taysad kaynak prosesinin en doğru şekilde seçimi kaynak görünümünü, kaynak genişliğini, ilerleme hızını, üretim kapasitesini ve maliyeti yani en önemlisi parça kalitesini etkileyecektir. El ile kaynak yapılan bu sisteme benzer prosesler bazen robot sistemi tarafından uygulanamaya bilir. Bir robot iki parça arasında ayarlama yapamaz fakat kaynakçı bunu ayarlayabilir. Sadece bu durumda değil bir çok durumda kaynakçının üstün olduğu durumlarda vardır. Fakat yine bir robot genellikle bir kaynakçıdan dört kat hızlı şekilde kaynak yapabilmektedir. Robot kaynakçıya öre daha kaliteli ve daha standart ürün üretmektedir. Sonuç olarak hangi tip parçaların robotlu kaynak sistemiyle kaynak yapılması gerektiğine karar vermek önemlidir. Doğru kullanımda bize yarar sağlayacağı gibi yanlış kullanım da kaybetmemize sebep olabilmektedir.

Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Call Now Button