Özel Yazılım Firması Taysad yazılım seçiminde önemli parametreler vardır. Yazılım ekosistemine sisteminde dikkat edilmesi gereken önemli değerleri şöyle açıklayabiliriz. Sistemin çalışma hacmi, tekrarlanabilirlik, hız ve yük taşıma kabiliyeti, kontrol ünitesi, sistemin yazılımı, ve diğer özellikler bizim kurduğumuz sistemin dolayısıyla ürettiğimiz ürünün kalitesini belirleyen faktörlerdir. Yazılımın ulaşabileceği ve koruyabileceği tüm duruşlar ve istenilen konumu sağlayabileceği uzaydaki hacim çalışma hacmidir. Kavramlar bulunduğumuz pazar olarak değil global olarak düşünülmelidir. Robotun imkanlar dahilindeki mümkün olduğu kadar büyük bir çalışma alanına sahip olması istenir. Ancak müşterinin oluşturmak istediği sisteme ve işleme göre uygun robotu bulması gerekir. Bunun içinde genellikle bir uzmandan yardım almalıdır. Çünkü bir robotun çalışma alanının büyümesi, robot ölçülerinin büyümesi etkisiyle gerekli motor gücü, enerji tüketim miktarı ve robot fiyatının yükselmesi sonucuna sebep olur. Gerekli çalışma alanının büyüklüğü bazı durumlarda konumlandırıcılar ile de yükseltilebilir. Bu sebeple önemli olan robot kollarının uzun olması değil işlevselliğidir.

Özel Yazılım Firması Taysad yazılım mimarisi seçimini belirleyen bir başka parametre de tekrarlanabilirlik. Yazılıma girilen nokta baz alındığında tekrar eden hareketlerinin sonrasın da, robot uç noktası ile robota girilen nokta arasında oluşan en büyük hata miktarına tekrarlanabilirlik denir. Genel amaçlarla kullanılan robotlarda tekrarlanabilirlik değerlerinin 0,1mm ile 0,2mm olması normal karşılanmaktadır. Fakat özel olarak ark kaynağı uygulaması düşünüldüğünde tekrarlanabilirlik değerinin üründe kullanılan tel çapının yarısından daha küçük olması istenir. Maksimum yük taşıma kapasitesi, robotun en düşük hızda tekrarlanabilirlik değerlerini ve diğer değerlerini koruyarak taşıyabileceği en fazla yük değeridir. Robotun tekrarlanabilirlik değerini koruduğu maksimum hızda taşıyabileceği en büyük yük miktarına nominal yük taşıma kapasitesi denir.

Özel Yazılım Firması Taysad bu yük taşıma kapasitesi ve diğer değerler taşınan malzemenin boyutuna ve şekline de bağlıdır. Kullanıcı açısından düşünüldüğünde kontrol ünitesinin önemi, kullanım esnekliğine dayanır. Bu başlıkların en önemlisi yazılımdır. Yazılım; programların oluşturulması sürecinde, programlayan kişi robot eksenlerini sürekli hareket ettirerek robotu üretim için istenen konum ve duruşa getirir.

Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Call Now Button