Robot Yazılım Firması Tosb robot sistemi alımı 3 farklı grupta incelenmektedir. Tüm sistemlerin birbirlerine göre artı özellikleri bulunmaktadır. Burada önemli olan müşterinin konuda ki bilgisi ve doğru yöntemi seçmesidir.  Tek tek istenilen özellikleri belirterek alınan sistemlerde sistem alımda en ucuz sistem olabileceği gibi en pahalısı da olabilir. Tek parça üreticileri, tüm parçalar bir araya geldiğinde sistemin çalışacağını garanti etmez. Dikkatsiz ve bilinçsiz oluşturulmuş sistemde her şey istediğimiz gibi çalışabileceği gibi tüm sistem dumanlar içinde de kalabilir. Bu sebeple özellikleri belirtilerek alınan sistemler en yüksek riske sahip sistemlerdir. Ayrıca insan gücüne ihtiyaç duyarlar.

Robot Yazılım Firması Tosb standart robot sistemi satın alımında ise riskler en aza iner. Bunun sebebi belirlenmemiş konu sadece standart sistemin ekipmanlarıyla göstereceği son performansıdır. Sistemin hızı ve ürünün kalitesi değişebilir fakat. Eğer standart sistem hazırlayacak olan işletmede ekipmanları başka noktalardan almasına rağmen oluşturduğu sistem gücünün sorumluluğunu alıp teklifte bulunabiliyorsa risk daha da azalacaktır ve anahtar teslimi sistemle çok daha yakın hale gelecektir. İnsan gücü ihtiyacı, proje işletimi, programlama gibi sistemin kurulması ve çalıştırılması aşamalarında ve olası hatalarda sınırlı olacaktır. Maliyetler en aza indirgenmiş olacaktır. Çünkü müşteriye özel mühendislik hizmetine ve robot ekipmanlarında fiyat artışına ücret ödemenmesine gerek olmaz.

Robot Yazılım Firması Tosb son olarak bahsedeceğimiz sistem anahtar teslimi robot sistemidir. Anahtar teslim robot sistemi almanın ana sebebi standart robota dayalı kaynak sistemlerin de bulunmayan üreticiye özgü ihtiyaç ve talepleri karşılayabilecek özel bir sistem elde etmektir. Diğer sistemlere göre bir çok artısı bulunmaktadır. Yararları ise sistemin riskini anahtar teslimi olması sebebiyle sistem üretici firmasına yüklemek ve tek açıdan sorumluluğa bağlı olarak insan gücü ihtiyacını en aza indirmesidir. En büyük olumsuzluk ise maliyetidir. Müşteriye özel mühendislik hizmetine, işçilik fiyat artımına, ekipmanlara sistemi üreten firma tarafından belirlenecek tutarda ve tarihlerde ödeme yapma riskidir. Performans ihtiyaçları da, müşterinin beklentilerin karşılanması konusunda garanti edilerek satış sözleşmesine eklenebilir..
Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Call Now Button